نحوه نوشتن Doctype

Doctype چیست؟

doctype یک صفحه وب ، راهنمایی است برای مرورگر ها که تشخیص بدهند از کدام استاندارد برای بارگذاری صفحه استفاده کنند. تعداد زیادی از انواع doctype در سالیان گذشته معرفی شده اند که لیست کامل آن ها را در سایت www.w3.org می توانید مشاهده کنید. با توجه به اینکه doctype ها و استانداردها در طول زمان تغییر کرده اند بارگذاری صفحات قدیمی بوسیله مرورگرهای جدید ( که از استاندارد های جدید استفاده میکنند)  ممکن است با مشکل مواجه شود. همچنین صفحات جدید بوسیله مرورگرهای قدیمی پشتیبانی نشده و ممکن است به درستی بارگذاری نشوند. در واقع مرورگرها شامل مجموعه از کد ها هستند که هر بخش مربوط به استاندارد خاصی است. این doctype است که به مرورگر می گوید از کدام بخش از کدها استفاده کند.

چرا باید doctype صفحه را تنظیم کرد؟

تنظیم doctype امر بسیار مهمی است. اگر شما doctype صفحه را مشخص نکنید، مرورگرها باید نوع صفحه شما را حدس بزنند. با اینکه مرورگرها در حدس نوع صفحه هوشمندانه عمل می کنند ولی این کار می تواند باعث مشکلات متفاوتی مانند بهم ریختگی چیدمان صفحه و یا نمایش المنت های مخفی (hidden) شود. همچنین نداشتن doctype باعث کاهش سرعت بارگذاری صفحه نیز می شود. زیرا مرورگر باید صفحه را تجزیه کرده و پس از حدس زدن نوع doctype آن را رندر کند. اگر مرورگر نتواند نوع صفحه را حدس بزند از مد “quirks” برای بارگذاری استفاده خواهد کرد. مد quirks در واقع برابر است با استفاده از قدیمی ترین استاندارد ها (استانداردهای IE5 و قدیمی تر). پس ما باید از doctype استفاده کرده تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنیم.

تنظیم doctype

doctype

اگر از نرم افزارهایی نظیر DreamWeaver استفاده کنید doctype برای شما تنظیم خواهد شد. doctype باید قبل از تگ HTML نوشته شود تا مرورگر در همان ابتدا متوجه نوع صفحه شود. دو نوع از نحوه تعریف ها در زیر آمده است :

HTML 4.01 Doctype Declaration

<!DOCTYPE HTML PUBLIC “-//W3C//DTD HTML 4.01//EN” “http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd”>

HTML 5 Doctype Declaration

<!DOCTYPE HTML>


بازدید
Fatal error: Call to undefined function echo_views() in /home/newwebsi/public_html/wp-content/themes/wpmarket/single.php on line 65