طراحی سایت و تاثیر رنگها

برای بازاریاب ها، فروش یعنی هنر متقاعد کردن. وقتی که مشتریان قرار است کالای مورد نظر را ببینند و بعد بخرند جلوه های بصری تاثیر بسزایی رو خرید آنها دارد. و همچنین قوی ترین عامل در جلوه های بصری رنگ است.
برنامه نویسان و طراحان سایت هم باید بیش از هر چیز دیگری زیبایی های بصری را در طراحی سایت خود اعمال کنند. به نظر می آید زیبایی سایت و دلنشین بودن آن حتی از سرعت هاست سایت مهمتر است. برای این که بفهمید رنگ ها در طراحی سایت چه اثری روی بازدید کنندگان دارد باید بدانید که رنگ ها چی فضایی در در ذهن بازدیدکنندگان ایجاد میکند و بازدیدکنندگان وبسایت چه دریافتی از رنگ به کار رفته در طراحی سایت دارند.

طراحی سایت و تاثیر رنگ ها
مطالعات در مورد سایت های محبوب و پر بازدید نشان می دهد که آن ها چگونه با استفاده از رنگ ها ضمیر نا خودآگاه بازدید کنندگان را تحت تاثیر قرار میدهند و چگونه اهداف و شعارهای خود را با رنگ در ذهن بازدیدکنندگان ماندگار میکنند.

رفتار انسان ها و رنگ

قرمز

به عنوان احساسی ترین رنگ شناخته می شود و کلمات زندگی، عشق و جسارت را به آن نسبت می دهند.مطالعات نشان میدهد که این رنگ باعث بالا رفتن ضربان قلب شده و حس اضطرار و فوری بودن را منتقل میکند، به خاطر همین معمولا در فروش هایی که برای کاربران محدودیت زمانی میگذارد از این رنگ استفاده می شود.

آبی

می توان گفت در بیشتر سایت های امروزی و همچنین در زمینه برندینگ از این رنگ استفاده می شود.از آن جایی که این رنگ ، رنگ آسمان است، تداعی کننده خلاقیت، اعتماد و افتخار است. همچنین گفته می شود از این رنگ در طراحی سایت هایی که هدف آنها ایجاد احساس امنیت است ، استفاده می شود مانند سایت های مربوط به بیمه و بانکها

سبز

رنگ محصولات اورگانیک و طبیعی است و همچنین راحترین رنگ برای چشم است. از احساساتی که با این رنگ ایجاد میشود می توان به امید، شانس، ثروت، کمتر کردن استرس، هارمونی ، رشد و امنیت اشاره کرد. به همین خاطر است که در خیلی از مغازه هایی که می خواهند حس آسودگی را به مشتریان منتقل کنند از این رنگ استفاده می شود.

نارنجی

با آرزو و حس گرمی و محبت گره خورده است. همچنین این رنگ را با کلمات اشتیاق ، خلاقیت و شروع دوباره مرتبط می دانند. در طراحی سایت از این رنگ بیشتر برای دعوت بازدید کنندگان به انجام کاری استفاده می شود ماند فروش، خرید یا عضویت.

صورتی

این رنگ را به عنوان یک رنگ زنانه می شناسند و تداعی کننده رومنس و عشق است. مطالعات نشان می دهد هر فردی که به این رنگ نگاه میکند با حس آرامش همراه می شود.در طراحی سایت و مارکتینگ از این رنگ بیشتر در سایت هایی استفاده می کننده که جامعه هدفشان بیشتر زنان و دختران جوان هستند.

سیاه

حس اعتبار و قدرت را منتقل میکند همچنین تداعی کننده ظرافت و کمال است. البته با کلماتی همچون راز ، تابو و شیطان هم در ارتباط است. در طراحی سایت بیشترین استفاده از این رنگ در سایت هایی است که می خواند محصولات لوکس و ظریف را به بازدید کنندگان عرضه کنند.

بنفش

در طول تاریخ این رنگ نماد خوشبختی، قدرت و وفاداری بوده است. البته در ذهن خیلی از انسان ها این رنگ حس مصنوعی بودن را ایجاد میکند به خاطر این که ، رنگی است که کمتر در طبیعت دیده می شود. از این رنگ معمولا در طراحی سایت هایی که مربوط به محصولات آرایشی و زیبایی است استفاده می کنند.


بازدید
Fatal error: Call to undefined function echo_views() in /home/newwebsi/public_html/wp-content/themes/wpmarket/single.php on line 65