خواندن کدهای دیگران (بهترین تمرین های برنامه نویسی، شماره 2)

بهترین تمرین شماره 1 – خواندن کدهای منبع نرم افزارهای موجود

بگذارید چند سوال را قبل از هر چیز مطرح کنم.

  • آیا شما مجله های سینما را دنبال میکنید؟
  • آیا شما تبلیغ های کنار خیابان را نگاه میکنید؟
  • آیا شما روزنامه میخوانید؟
  • آیا نوشته هایی که دور و برتان هست را نگاه میکنید؟
  • آیا شما ، اصلا مطالعه میکنید؟
  • قطعا جواب شما به یکی از این سوال ها مثبت خواهد بود و اما یک سوال دیگر:
  • آیا شما کد منبع نرم افزارها را مطالعه میکنید؟

فقط تعداد کمی از طراحان نرم افزار به این سوال جواب مثبت می دهند، برای این که خواندن و فهمیدن ، کد منبع نرم افزارهای موجود خسته کننده ترین کار ممکن است.اگر شما هم از آن دست طراحان نرم افزاری هستید که که این کار برایتان خسته کننده است و انجام نمی دهید، بنابراین شما یکی از مهمترین تمرین های برنامه نوسی خوب را که یک طراح نرم افزاری باید انجام دهد را از دست داده اید.

بهترین تمرین های برنامه نویسی

اگر شما بخواهید یک رمان نویس شوید، آیا فقط با نوشتن می توانید یک رمان نویس خوب شوید؟ من به طور قطع می گویم که امکان ندارد. شما قطعا نیاز دارید که صدها رمان را مطالعه کنید تا بتوانید یک رمان خوب بنویسید. اگر می خواستید یک فیلم نامه نویس شوید، آیا میتوانستید قبل از این که صدها فیلم نامه خوب را مطالعه کنید، یک فیلم نامه خوب بنویسید؟ من باز هم به طور قطع میگویم که نه!

بنابراین ، اگر بخواهید یک برنامه نویس ماهر شوید، چطور ممکن است که یک برنامه خوب بنویسید قبل از این که هزاران کد برنامه های خوب را مطالعه کنید.اگر شما برنامه نویسی میکنید چطور امکان دارد که بفهمید روشی که انتخاب کرده اید بهترین روش است؟

خواندن کدهایی که توسط دیگران نوشته شده است، به شما این امکان را می دهد روش هایی که دیگران در برنامه نویسی استفاده میکنند را ببینید، اشتباهات آن ها را پیدا کنید، روش های خود را با روش های آن ها مقایسه کنید و بفهمید که کدام روش چه مزایا و چه معایبی دارد. این باعث می شود که اشتباهات خود یا اشتاباهاتی که در کدهای دیگران وجود دارد را تکرار نکنید.

کد برنامه ها ویژگی های زیاد دارد ((indentation, comments, history header, function structure . که شما می توانید با خواندن کدهای دیگران ، در آنها ماهر شوید. مخصوصا کدهایی که توسط برنامه نویسان باتجربه نوشته شده است. زمانی را برای خواندن کدهای ، برنامه نویسان دیگر اختصاص دهید. من به شما قول میدهم که در عرض چند روز برنامه نویسی شما بهبود بیشتری پیدا خواهد کرد و اشتباهاتی که در حال حاضر در کدهای شما وجود دارد را پیدا خواهید کرد و دیگر آنها را تکرار نمیکنید.

برای آزمایش، به کدهایی که خودتان ، چند سال قبل زده اید مراجعه کنید. احتمالا اشتباهاتی که در آنجا کرده اید باعث خنده تان می شود، به خاطر این که شما هر روز با تمرین کردن بهتر می شوید.

 

 


بازدید
Fatal error: Call to undefined function echo_views() in /home/newwebsi/public_html/wp-content/themes/wpmarket/single.php on line 65