اپلیکیشن جمع سپار

جمع سپاری راهی است برای بهره وری از عموم مردم و دیدگاه ها برای یک هدف خاص .  به طور مثال تصور کنید شما به دنبال نامی مناسب برای کسب و کارتان یا اسم سایت اینترنتی برای خدماتتان میگردید. و چه چیزی بهتر از این میتواند باشد که عموم مردم در نامگذاری و یا ایده پردازی بیشتر در آن به شما کمک کنند و شما با گذاشتن جایزه ای از عموم مردم برای این نامگذاری یا ایده پردازی, دعوت کنید. در این فرآیند, کاربران فقط با دادن نظرات و یا ایده های کوچک میتوانند جایزه ببرند و در طرف مقابل شما از دیدگاه و ایده های ده ها انسان متفاوت بهره مند میشوید.

اپلیکیشن  جمع سپار نمونه اولیه ای است برای پیاده سازی مفهمون جمع سپاری در نیازهای روزمره.هم برای کسانی که نیاز به ایده و کمک دارند و هم برای کسانی که دوست دارند به دیگران ایده بدهند.

جمع سپاری چیست؟

با ظهور فناوری های وب2، یکی از مفاهیمی که بر این اساس  بنا شده است، جمع سپاری می باشد. جمع‌سپاری ترکیبی از دوکلمه ی جمعیت و برون سپاری به معنای برون‌سپاری به انبوه مردم است. جمع سپاری فرایند به-کارگیری تعداد زیادی افراد از طریق فضای برخط به منظور مشارکت و استفاده از مهارت ها و ایده های آنان در حل مسائل و یا ترفیع و رشد سازمان است.

جمع سپاری

جمع سپاری

اپلیکیشن جمع سپار برای چه کسانی است؟

افراد یا سازمان هایی که قصد تولید محصول جدید و یا ایجاد کمپین تبلیغاتی و یا یافتن سرمایه گذار برای پروژه ی خود داشته باشد، جمع سپاری می تواند گزینه ی مناسبی برای آن ها باشد. جمع سپاری بهره وری را افزایش و هزینه ها را کاهش می دهد زیرا از خرد جمعی و منابع ارزان برای دستیابی به ایده ها و نظرات بهره گیری می شود.

تمرکز جمع سپاری بر مشارکت دادن جمعیت در فعالیت هایی چون حل مسئله، تولید و توسعه، مفاهیمی چون مشارکت در ایده سازی، نوآوری، تولید و فرایندهای ارائه خدمات است که بر کیفیت محصول، وفاداری و خشنودی مشتری اثری مستقیم دارد.
برخی از روشها و موارد استفاده از جمع‌سپاری، فراخوان جمعی در اینترنت (اغلب همراه با یک مسابقه و جایزه ی مالی) ، بارش فکری جمعی(جلسه ی طوفان فکری برخط)، استفاده از دانش جمعی کاربران برخط و تأمین مالی جمعی می باشد.
جمع سپاری می تواند دارای مخاطرات بالقوه نیز  باشد. یکی از این مخاطرات این است که افرادی که در این فعالیت ها شرکت می کنند اعضای سازمان نیستند و نمی توان بر آنان اعمال کنترل نمود. علاوه بر این تبیین نیازمندی های پروژه و اقدامات و دادن این گونه اطلاعات به افراد خارج از سازمان ممکن است باعث ایجاد ریسک برای سازمان شود.

 

 

crowdsource071220113x4
با اقتباس از متن تهیه شده توسط فرزانه مهدویان

 

دانلود اپلیکیشن جمع سپار (اندروید)

بزودی این اپلیکیشن در مارکت های اندروید نیز ارائه خواهد شد. همچنین نسخه ios این اپلیکیشن به زودی آماده خواهد شد.


بازدید
Fatal error: Call to undefined function echo_views() in /home/newwebsi/public_html/wp-content/themes/wpmarket/single.php on line 65