از استانداردها پیروی کنید (بهترین تمرین های برنامه نویسی، شماره 4)

از استانداردها پیروی کنید، آنها را نسازید

بیشتر سازمان های نرم افزاری استاندارد، کدهایشان را به صورت استاندارد نگه داری می کنند. این استانداردها توسط برنامه نویسان با تجربه ایجاد شده است، برنامه نویسانی که سال ها تجربه طراحی و برنامه نویسی دارند. این کار مانند این است که شما پایتان را روی رد پای آدم های بزرگ قرار دهید.

رد پای بزرگان برنامه نویسی
اگر سازمان شما استانداردی ندارد، به شما پیشنهاد میکنم در اینترنت در مورد استاندارد کدزنی ، زبان برنامه نویسی که روی آن کار میکنید را جستجو کنید. استانداردهای کدزنی در مورد قسمت های مختلف زبانهای برنامه نویسی است که چند مورد آن را در اینجا ذکر میکنم:

  • نامگذاری فایلها
  • نامگذاری تابعها و ماژولها
  • نامگذاری متغیرها
  • تاریخجه ، کامنت گذاری و زیبا نویسی کد
  • بالابردن قابلیت خواند کد
  • باید و نبایدهایی که باید در هنگام کد زنی رعایت کرد

اما اولین باری که استاندارد را برای سازمانتان تعریف کردید، از آن استفاده کنید و با همان ادامه دهید به جای این که استاندارد جدیدی ایجاد کنید یا هر روز با استاندارد دیگری کار کنید. به نظر من:

کد برنامه مانند بچه است!

بنابراین باید آن را تمیز و زیبا نگه داشت. وقتی میگم زیبا ، منظورم به معنای واقعی کلمه زیباست. اگر کدهایی که شما می نویسید زیبا به نظر بیایند، بنابراین برای دیگران راحت خواهد بود تا کد شما را بخوانند و بفهمند. اگر شما هر روز با یک استاندارد کد بزنید، بعد از چند روز ، حتی خود شما قادر به خواندن و فهمیدن کد خودتان نخواهید بود.


بازدید
Fatal error: Call to undefined function echo_views() in /home/newwebsi/public_html/wp-content/themes/wpmarket/single.php on line 65